Novinky Hipoterapia Jazdecký klub Veterán klub Program Ubytovanie
Ceny Galéria 2 % Kontakt
hipomacovJAZDECKÝ KLUB HIPO MAČOV

    Dnes, v čase zhonu a uponáhľaného života, nervozity, hlučných a preľudnených miest človek viac ako kedykoľvek predtým hľadá kontakt s prírodou. Jedným zo spôsobov kontaktu s prírodou je určite jazda na koni. Prechádzka na koni po poliach a lesoch, pohyb na čerstvom vzduchu, pozorovanie prírodných javov a konečne styk so samotným koňom, citlivým zvieraťom, sú nepochybne neopakovateľné hodnoty jazdy na koni.

    Jazdecký klub a Hipoterapeutické združenie HIPO MAČOV sa nachádza v prostredí hornej Nitry, presnejšie Rudnianskej doliny v Mačove, t.j. jednej z častí obce Diviaky nad Nitricou. Svojim návštevníkom ponúka možnosť aktívneho oddychu v pokojnom horskom prostredí. Ponúka rekreačnú a ličebnú jazdu na koni všetkým bez rozdielu veku od detí až po najstarších.Pod vedením skúsených inštruktoriek sa môžete naučiť zaobchádzať s koňmi, sedlať ich, čistiť a nakoniec aj samotné základy jazdenia. Jazdci, ktorí zvládnu základy ovládania koňa, môžu podniknúť vychádzky po okolitých lesoch, kopcoch, ale aj do susednej dediny Nitrianske Rudno a vychutnať si prechádzku na koni okolo známej Rudnianskej priehrady.

    Jazdecký klub a Hipoterapeutické združenie HIPO MAČOV je vytvorené so zámerom hlavne pre telesne postihnutých občanov a deti, aby mohli aktívne využívať svoj voľný čas s priamym vplyvom na ich zdravotný stav. Vítaní sú však aj ostatní ľudia, ktorí chcú prejaviť svoju lásku nielen k ľuďom, ale aj ku koňom a spojiť ju v jedno, v realizáciu hipoterapie.© 2020 Hipo Mačov