Novinky Hipoterapia Jazdecký klub Veterán klub Program Ubytovanie
Ceny Galéria 2 % Kontakt
hipomacovVETERÁN KLUB HIPO MAČOV

veteran klub hipio macov

    Náš klub vznikol v roku 2011 na základe požiadaviek majiteľov historických vozidiel a traktorov a je súčasťou OZ HIPO Mačov, ktoré už 14 rokov aktívne pôsobí v regióne Horná Nitra. 
    Najväčší podiel na vzniku klubu majú Blahovci. Predsedom sa stal Anton Blaho st.. K nim sa pridali ďalší nadšenci. Dnes má náš klub 12 členov.
    Desať rokov aktivity OZ HIPO Mačov bolo zameraných na prezentáciu gazdovských dvorov a organizovanie furmanských súťaží. Postupne sme našu činnosť rozširovali o prezentáciu veteránov. 
    V roku 2015 bol štvrtýkrát zraz traktorov a veteránov. Prezentovalo sa viac ako 150 strojov pred očami 2000 návštevníkov. Tieto čísla potvrdzujú, že sme na správnej ceste. 
    V prvom roku sme začínali hlavne traktormi Zetor 25, Zetor 50, Škoda 30, Massfy Haris Pony 820 , doma vyrobené traktory až po tie najnovšie. V ostatnom roku mali značné zastúpenie motorkári so strojmi Jawa 250, Jawa 555/pařez/, ČZ 500 so sajdkou z r.1939, ktorých počet prekročil 50. Medzi nimi nechýbal ani Peter Kohút, majiteľ a reštaurátor krásnych motoriek. Pýchou zrazu boli tiež osobné autá – veterány: Škoda Octavia,Tatra 603, Volga 21, MB 1000, Škoda 120, Moskvič 408, Žiguli VB a iné. Predseda klubu prezentoval zbierku stabilákov Roboton, Slavia, Gulldner a iné. 
    Každý zraz veteránov je obohatený súťažnou jazdou traktorov po náročnej dráhe s prejazdom cez jamu plnú bahna a vody. Pre jazdcov a divákov je to očakávaná časť plná adrenalínu, skvelý zážitok sprevádzaný povzbudzovaním a potleskom. 
    Do budúcna chceme pokračovať v organizovaní zrazu veteránov, rozšíriť rady našich členov, pripravovať nové zreštaurovaná stroje, zúčastňovať sa s nimi prezentácií uskutočňovanými v okolí a tak propagovať záslužnú prácu pre zachovanie histórie budúcim generáciám.


veteran_klub_macov   veteran_klub_macov   veteran_klub_macov

veteran_klub_macov   veteran_klub_macov


© 2020 Hipo Mačov